×

Grafik tasarım, grafik tasarımcılar tarafından icra edilen teknoloji sanatıdır. Geçmişte fırça, kalem gibi doğal araçlarla yapılabilen bu sanat, yerini çevrimiçi ortamlara ve buna bağlı olarak oldukça gelişmiş grafik tasarım programlarına bırakmıştır. Mesela geçmişte karakalem, portre gibi çalışmalarda fırça veya kalem tercih edilirken günümüzde Procreate, Affinity Designer, ArtRage gibi bir çok farklı avantaj sağlayabilecek uygulama/programlar ile tasarlanmaktadır.


Grafik tasarım nedir?
Grafik tasarım; yeteneğin, hayal gücü ile harmanlanarak fikir, düşünce veya iletilmesi istenen mesajın; teknoloji yardımı aktarılması/sergilenmesi sanatıdır.
Wikipediaya göre : bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir.
Grafik tasarım kendi bünyesinde; denge, karşıtlık, hizalama, yakınlık, ölçeklendirme, vurgulama, hareket vb. sanatsal ölçütleri barındırmaktadır.


Neler Yapıyoruz ?
Grafik tasarım sanatının kullanım alanı oldukça geniştir. Bu sanatı kullanarak yapılabileceklerin birçoğu şunlardır:
Web site arayüz tasarımları
Logo Tasarım
Karikatür / grafiti tasarımları
3D çizimler
Tipografi
İllüstrasyon
Serigrafi
İnfografik
Gravür / klişe / trio
Kurumsal Kimlik Tasarımı
Katalog/Broşürdergi / afiş / billboard tasarımları
Kartvizit/magnet / takvim / pano tasarımları
Ambalaj ve Kutu Tasarımları
İç mimari tasarımları
Animasyon
Fotoğrafçılık
Vektörel çizimler

Teklif Almak İstermisiniz?

Kabul Edilen Dosya Türü: jpg,jpeg,png
×

Mini Websitesi

Sizin de bir mini web siteniz yada yeni nesil kartvizitiniz olmasını istemez misiniz!!! Deneme paketi ve çok uygun fiyatlarla sadece 59 Medya'da